Przyjaciel

W poszukiwaniu przyjaźni

Rekolekcje z przyjacielem

Umocnij swoją wiarę w relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.

przyjaciel nadaje życiu sens

 

Zapraszam na wspólnie przeżyte rekolekcje, poprzez które możemy zastanowić się, czym jest życie; pochylić się nad jego niezwykłością oraz uświadomić sobie jak cenna jest każda chwila naszego życia i każdy z nas.

 

Czy potrafisz dostrzec w sobie, jak wyjątkową i wartościową jesteś osobą? Nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości, bo Bóg stwarza to co jest dobre i piękne!

A jednak bywa, że jesteśmy zagubieni w tym świecie; nie czujemy się akceptowani albo nie potrafimy w pełni zaakceptować samych siebie, drugiego człowieka, a nawet życia.

Również mi nie jest obce zmaganie się z trudnościami...

Przełomowym punktem była Msza Święta odprawiona w moim pokoju. Gdy przyjąłem Pana Jezusa w Komunii Świętej, z moich oczu popłynęły łzy radości i wzruszenia. Doświadczyłem wówczas tak wszechogarniającej i niesamowitej Bożej Miłości, że zapewne w niebie jest tak dobrze jak było mi wtedy i jest nadal, gdy spotykam się z Panem Jezusem w Eucharystii.

Ta Msza Św. pozwoliła mi uwierzyć, że skoro sam Bóg chce być ze mną, to moje życie musi mieć sens i znaczenie... może także dla innych ludzi...

Były to też swego rodzaju rekolekcje, które pomogły mi zrozumieć, że bardziej istotne od tego, co nas dotyka, jest nasze nastawienie do tych doświadczeń, a ich przeżywanie uwarunkowane jest wartościami, które są dla nas najważniejsze i które określają sens oraz cel istnienia.

Taka jest moja Wiara, która nie polega na egoistycznym oczekiwaniu tego, co według mnie byłoby dobre, lecz wypływa z niej ufna pewność, że wszystko co stałoby się z woli Boga, jest dobre, bo ma swoje głębsze uzasadnienie.

Od tego czasu moje życie jest aktywne, twórcze i ciekawe. W tym wszystkim doświadczam niezwykłego działania Boga, który pomaga, ale nie wyręcza...

Być może moje doświadczenia i przemyślenia pomogą Tobie odnaleźć to co jest najważniejsze, a niejednokrotnie zagubione w tym szalonym biegu za uciekającym czasem i różnymi mirażami...
Nie tylko chcę o tym mówić, nie tylko pocieszać, ale pokazywać własnym życiem, że niemożliwe może stać się rzeczywistością.

Jeśli zainteresowała Cię taka forma rekolekcji, to proszę napisz na mój mail, albo pozostaw wpis, a odezwę się do Ciebie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Komentarze  

#4 Małgorzata 2017-04-30 20:53
Poznam przyjaciół
#3 basia 2017-04-28 17:45
Witaj
Jestem Basia, niestety moje zycie jest trudne, czasami nie wiem czemu potrzebuje prawdziwego przyjacielabo nie radze sobie ze soba i z problemami
Jezeli mozesz napisz do mnie
#2 ewea007 2016-12-27 21:31
Cytuję Iwona:
Witam ja też kiedyś przeżyłam podobne doświadczenie Boga a teraz życie nie ma dla mnie żadnej wartości.Potrafię modlić się o śmierć.Świat który nas otacza zwariował nie ma w nim miejsca na bezinteresowną miłość, przyjaźń.

Ze mną też tak było. Teraz nie chce mi się żyć.Coraz więcej spraw mnie po prostu nie obchodzi.Nie wiem czy dam sobie z tym sama radę. Najgorsze jest to że nikomu nie mogę powiedzieć.
#1 Iwona 2015-11-07 18:05
Witam ja też kiedyś przeżyłam podobne doświadczenie Boga a teraz życie nie ma dla mnie żadnej wartości.Potraf ię modlić się o śmierć.Świat który nas otacza zwariował nie ma w nim miejsca na bezinteresowną miłość, przyjaźń.